top of page
  • eproje

ERASMUS GÜNLERİ 2021 (#ErasmusDays) YAKLAŞIYOR: SİZ DE YERİNİZİ ALIN!

Güncelleme tarihi: 6 Eyl 2021

ERASMUS GÜNLERİ 2021 (#ErasmusDays) YAKLAŞIYOR:

Önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de #ErasmusDays’i birlikte kutlayacağız.

#ErasmusDays; 14-15-16 Ekim 2021 tarihlerinde…

#ErasmusDays ‘de siz de yerinizi alın.

Erasmus+ Programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+'tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ErasmusDays) etkinlikleri düzenlenmekte; ülkemiz ile birlikte tüm Avrupa'da çeşitli görünürlük, yaygınlaştırma ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

2020 yılında ErasmusDays etkinliklerine 84 ülke katıldı. Dünya çapında 5000’den fazla etkinlik düzenlendi. Ülkemiz 656 etkinlikle en çok katılım sağlayan ikinci ülke oldu. Erasmus Günleri bu yıl 14-15-16 Ekim 2021 tarihlerinde tüm Avrupa'da yararlanıcı kurumların gerçekleştireceği etkinliklerle kutlanacak.


#ErasmusDays Etkinliklerine Neden Katılmalısınız?

Erasmus Günleri etkinlikleri ile Erasmus+ Programınının, Erasmus+ projelerinin ve yararlanıcı hikayelerinin daha görünür hale gelmesi, her kesimden Erasmus+ yararlanıcısının projelerinin sonuçlarını ve hikâyelerini yerelde paylaşması beklenmektedir. Bu doğrultuda, #ErasmusDays etkinlikleri ile Erasmus+ Programının potansiyel yararlanıcısı olan kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, gençler gibi tüm hedef gruplarla birlikte deneyim paylaşımlarının yapılması hedeflenmektedir. Kampanya kapsamında proje sahibi her kurum kendi etkinliğini planlayarak, daha önce uygulanmış veya mevcut projelerin yaygınlaştırılmasına yönelik faaliyetler düzenlemektedir.


Siz de #ErasmusDays etkinlikleri ile projenizden daha fazla kişiyi haberdar edebilir, projenizin etki alanını Avrupa çapına hatta Avrupa ötesine taşıyabilirsiniz.


#ErasmusDays Etkinliklerine Nasıl Katılabilirsiniz?


14-15-16 Ekim 2021 tarihlerinde yapılacak etkinliklerinizi pandemi koşullarına bağlı olarak fiziksel veya çevrimiçi olarak planlayabilirsiniz.

Detaylı bilgiye https://www.ua.gov.tr/haberler/erasmusdays2021/ adresinden ulaşabilirsiniz.

.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page